Košík je prázdný.

Buffon souhlasí s tím, že se znovu připojí k Juventusu

03.07.2019 0
Bývalý italský brankář opustil Juve pro PSG loni v létě poté, co vyhrál sedm Serie A titulů v řadě. Přestěhoval se do francouzského hlavního města v naději, že jim pomůže vyhrát Ligu mistrů.
 
Navzdory pohodlnému vítězství v Ligue 1 se jednalo o nevyzpytatelnou kampaň pro Pařížany, kteří prohráli ve finále Coupe de France a byli vyřazeni z Coupe de la Ligue ve čtvrtfinále.
 
Nízký bod kampaně pro 41letého chlapce však přišel během boje Ligy mistrů o 16 zápasů s Manchesterem United, kde PSG, který vyhrál 2-0 na Old Trafford, prohrál 3-1 doma - s Buffon na vině za jeden z gólů - vyrazit v první vyřazovací fázi na třetí po sobě jdoucí sezónu.
 
Klub oznámil, že odjíždí po 12 měsících, poté, co strávil sezónu sdílejícím startovní místo s francouzskou mezinárodní Alphonse Areola a PSG jsou v rozhovorech s AC Milánem za tah pro Gianluigi Donnarumma jako náhradu za Buffona.
 
Očekává se, že v Juventusu dorazí Buffon jako záloha do Wojciech Szczesny, přičemž Mattia Perin pravděpodobně odejde.
 
Buffon nejprve podepsal Bianconeri od Parma v roce 2001 a zůstal 17 roků, vyhrát Serie titul na 11 příležitostech - ačkoli dva byl později vzat pryč následovat skandál Calciopoli.
 
V jeho finále čtyři období, on vyhrál ligu a pohár zdvojnásobil v každém, ale prohrál dva finále ligy šampionů ve třech sezónách od 2015-2017 jak evropská přední soutěž pokračovala vyhýbat se Buffon. On byl také ztrácí finalista s Juve v roce 2003.
 
Zdroj řekl ESPN FC, že Buffon se stane ředitelem společnosti Juve, jakmile skončí jeho 12měsíční smlouva.