Košík je prázdný.

Manchester City má nejlepší hráče na světě, říká Arteta

19.09.2018 0
MANCHESTER - Asistent trenéra Manchesteru Mikel Arteta věří, že šampiony Premier League mají nejlepší hráče na světě, ale držitelé Realu Madrid jsou oblíbenými vítězství v lize mistrů opět v této sezóně.
 
Arteta, která bude ve středu vedoucím města ve svém otvíráku Ligy mistrů proti Olympique Lyonnaisu, protože manažer Pep Guardiola je pozastavena, uvedl, že jeho tým je v této sezóně vhodnější pro výzvu pro nejlepší evropské vyznamenání.
 
"Pro mě máme v tomto klubu nejlepší hráče na světě," řekl Arteta na tiskové konferenci v úterý. "Vidím je každý den v tréninku a já bych je nezměnil za žádné jiné, protože jsou fantastické."
 
Real, který prodal Cristiano Ronaldo do Juventusu před sezonou, vyhrál Ligu mistrů za tři roky za sebou, ale City jsou oblíbené bookmakery letos i přes pokles ve čtvrtfinále v loňské sezoně.
 
"Je překvapením, že se stane oblíbeným, když je tam tým, který vyhrál soutěž třikrát za sebou," dodala Arteta. "I v případě, že ztratili Cristiana Ronalda, přesto bych měl Real Madrid jako hlavní favorit kvůli své historii a zkušenostem, ale myslím, že Liga mistrů bude v této sezoně zcela otevřená.
 
"Jiní lidé si myslí, že jsme kandidáti na to, abychom mohli soutěžit s nejlepšími týmy v Evropě, a to jak důslední jsme byli a jak hrajeme proti velkým týmům. Naším cílem je vyhrát Ligu mistrů a máme pocit, že se zlepšujeme."
 
Španěl, který byl propojen s Arsenalem v sezoně před tím, než londýnský klub jmenoval Unai Emery za nástupce Arsena Wengera, také řekl, že chce v budoucnu učinit krok až k manažerovi.
 
"Mám privilegium, abych byl právě teď ve fotbale," dodal Arteta. "Pokud se ptáte, budu trénovat jeden den v budoucnu, odpověď je pravděpodobně ano, ale mám pocit, že jsem šťastná, že jsem v této práci a stále je tu spousta místa, aby tento klub mohl růst."
 
Guardiola podává zákaz vstupu na hřiště, aby se ujal s rozhodčím v průběhu čtvrtfinále finále Liverpoolu, ale Arteta je odhodlán dělat to nejlepší, aby se ujistil, že nepřítomnost manažera není cítit.
 
"Je zřejmé, že Guardiola je zklamán, že není tak zapojen, ale v posledním zápase měl reakci a respektujeme rozhodnutí UEFA," řekl Arteta. "Máme situaci, kterou bychom si nevybrali, ale uděláme vše pro to, abychom zajistili, že vše ostatní bude co nejvíce normální."
 
Město bylo nakresleno ve skupině F, do které patří také německý Hoffenheim a ukrajinská strana Šachtar Doněck.