Košík je prázdný.

Úžasná sezóna Manchesteru by mohla stále nechat fanoušky nespoko

30.04.2019 0
Výhra 1-0 Manchester City v Burnley nebyla hezká, ale manažer Pep Guardiola a jeho hráči se o jeden bit nestarají Fotbalové Dresy Manchester City Dětské. Vítězství znamená, že se dvěma hrami v sezóně ovládají svůj osud v jednom z nejintenzivnějších anglických honiček. Jediná věc je, že tento titul nemusí být pro fanoušky klubu dostačující.
 
Na hodinu nedělní hry to však nutně nevypadalo. Po pohodlném rozeslání archrivals Manchester United během středního týdne, City našel 15. místo Burnley mnohem těžší rozebrat. Zatímco Pepovi muži házeli všechno, co měli na Clarets, ostří tak běžně součástí jejich hry nebylo nikde vidět až do 63. minuty, kdy se Sergio Aguero dostalo na míč, který se chytil pod nohama. linka pro jediný cíl hry.
 
Zatímco drsný vítěz hry nebyl o tom, co by psalo domů, euforické oslavy hráčů města ukázaly, jak moc to znamenalo. Zatímco zbývalo ještě půl hodiny, nakonec se dostali přes odpor Burnleyho a věděli, co může být nejtěžší zápas jejich titulu.
 
Vítězství staví City zpět na ligovou tabulku na 92 ​​bodů, jeden bod před druhým místem Liverpoolu. Oba kluby budou očekávat, že vyhrají své zbývající dvě zápasy, což znamená, že když sezóna skončí 12. května, město by mohlo vyhrát ligu s 98 body, zatímco Liverpool by mohl skončit druhý s 97. Pokud tomu tak bude, Liverpool je druhý bod na celkovém místě by měl stačilo na to, aby jim vyhrála Premier League 93 procent času.
 
Stejně bolestivé, jako by to mohlo být, může Liverpool z této sezóny ještě něco získat. Na rozdíl od města, jsou stále naživu v Lize mistrů a pokud se mohou dostat přes Barcelona v semifinále - žádný malý úkol - budou velcí favorité vyhrát turnaj po šesté místo, více než dvojnásobek na nejbližší anglickou stranu .
 
Co by ale mohlo být v této sezoně nejbláznivější, je, že pokud se tento realistický scénář odehrává - město, které vyhrálo ligu, Liverpool Champions League - fanoušci obou týmů by se téměř jistě cítili zklamáni. Zatímco titul není na čichu, fanoušci města přišli do sezony a doufali, že uvidí svůj tým, osvěží rekordní 100-bodovou vítěznou sezónu a poprvé vyhrají Ligu mistrů. Poté, co vyhráli EFL ligový pohár, a byli stále nároční na třech dalších frontách, první čtyřnásobek v anglické fotbalové historii se stal cílem, dokud Spurs neupravil tyhle sny na začátku tohoto měsíce.
 
Mezitím, stejně jako Liverpool by rád přidal další titul Ligy mistrů do svého již zabaleného trofejního kabinetu, co by měli rádi ještě více, je ligový titul, protože od sezony 1989-90 nevyhráli jeden titul, dva roky před vznikem Premier League. Během tohoto dlouhého suchého kouzla Liverpool přidali trofej Ligy mistrů na svůj zátah a dosáhli dalších dvou finále.
 
To, co dělá sport tak magickým, je samozřejmě jeho nepředvídatelnost. Zatímco obě strany budou upřednostňovány ve svých finálových zápasech v sezóně, oba mají utkání, které by mohlo hodit klíč do věcí - Leicester pro Manchester City a Wolves for Liverpool. Ve všech rozhovorech o jejich snaze o čtyřnásobek se zdá, že všichni zapomněli, že pokud se City sklouzne, Liverpool je v řadě pro dvojici. Samozřejmě, pokud City vyhraje ligu a FA Cup příští týden, mohou vyhrát vzácný domácí treble. V této nejúžasnější sezoně, proč ne jeden poslední twist opravdu třást věci nahoru.